Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента №1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.
З цієї нагоди в Арцизькому районному суді Одеської області був проведений урок української мови для працівників суду на тему: «Культура мовлення – духовне обличчя людини» який провели вчителі української мови та літератури Арцизького НВК школа №4-ліцей Галущак Людмила Гаврилівна та Борисенко Юлія Володимирівна при технічному супроводі вчителя інформатики Андрейко Оксани В'ячеславівни. Педагоги розповіли історію свята, особливості застосування мовних формул ділового листування та провели практичні заняття. Працівники суду із задоволенням відповідали на питання та за кожну правильну відповідь отримували оцінку-смайлик. Наостанок, вчителі подарували кожному учню буклети з найбільш розповсюдженими правилами та оборотами та підручник «Українське ділове мовлення».